Nowa kotłownia w osp Gdynia-Wiczlino

W tym tygodniu dobiegła końca jedna z największych inwestycji ostatnich lat, której procedura ruszyła w wakacje – ogrzewanie budynku remizy naszej Jednostki. Znacząca rolę w tym, aby w ogóle taką inwestycje przeprowadzić miał Jakub Ubych który pomógł nam przekonać Urząd Miasta i dzięki temu otrzymaliśmy zgodę na położenie zupełnie od nowa całej instalacji wraz z ekologicznym piecem na pellet. WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA CIEBIE Jakub. Budynek praktycznie nie był ogrzewany, co prawda była możliwość ogrzewania na prąd, ale wiązało się to z ogromnymi kosztami i nie było praktycznej możliwości, aby ta forma funkcjonowała. Przez bardzo niską temperaturę mieliśmy problem z wszechobecną wilgocią i zimnem, przebywanie na dłuższą metę w takich warunkach było bardzo uciążliwe dla nas strażaków a także dla sprzętu, którym dysponujemy. W imieniu całego Zarządu OSP chcielibyśmy podziękować raz jeszcze radnemu, Jakubowi, Urzędowi Miasta Gdynia za sfinansowanie inwestycji, Rada Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino za zakup pelletu oraz wszystkim strażakom, którzy w ostatnich tygodniach pomagali nam przy realizacji tej inwestycji. Montaż całej instalacji wymagał zaadaptowania pomieszczeń tak aby piec mógł stanąć w odpowiednim miejscu. Potrzebne były liczne kucia otworów, przejścia przez ściany oraz montaż grzejników. Na końcu oczywiście wielkie sprzątanie. Wszystko to wymagało mnóstwo czasu i poświęcenia z naszej strony, ale było warto i jesteśmy bardzo zadowoleni. Wspólnymi siłami dotarliśmy do końca i temperatura wzrosła 😉Dziękujemy Zarząd OSP Gdynia Wiczlino.