OSP Gdynia Wiczlino z dofinansowaniem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku

Konkurs FLOREK dla OSP

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Ochotnicza Straż Pożarna w Gdyni Wiczlinie otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach konkursu „FLOREK-wsparcie dla OSP”. Nasza jednostka zrealizowała zadanie pn. „Zakup ubrań specjalnych trzyczęściowych dla OSP Gdynia Wiczlino”.
Koszt kwalifikowany zadania wynosi 17700 zł.
W tym dofinansowanie z WFOŚiGW w Gdańsku 17600 zł. Pozostały koszt dofinansowania ze środków własnych OSP w Gdyni Wiczlinie 100 zł. Środki własne OSP pochodzą z wpłat członków OSP Gdynia Wiczlino na działalność statutową OSP Gdynia Wiczlino.
Dzięki dofinansowaniu OSP w Gdyni Wiczlinie zakupiła 5 kompletów ubrań specjalnych trzyczęściowych.
Zakup ubrań specjalnych wpłynie na poprawę ochrony osobistej strażaków co bezpośrednio zwiększy efektywność działań w trakcie prowadzonych działań ratowniczo gaśniczych w tym również podczas usuwania skażeń ekologicznych.
Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące dofinansowania z WFOŚiGW znajdują się na stronie www.wfos.gdansk.pl
Zadanie jest dofinansowane ze środków NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w Gdańsku w ramach programu Priorytetowego „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych. Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”.