Program Florek z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku po raz drugi w OSP Gdynia Wiczlino

Konkurs FLOREK dla OSP
Ochotnicza Straż Pożarna w Gdyni Wiczlinie otrzymała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach konkursu „FLOREK-wsparcie dla OSP”. Nasza jednostka zrealizowała zadanie pn. „Zakup aparatów ochrony dróg oddechowych dla OSP Gdynia Wiczlino”.
Koszt kwalifikowany zadania wynosi 10.659 PLN.
W tym dotacja z WFOŚiGW w Gdańsku 10.000 PLN. Pozostały koszt pochodzi ze środków własnych OSP w Gdyni Wiczlinie 659 PLN . Środki własne OSP pochodzą z wpłat członków OSP Gdynia Wiczlino na działalność statutową OSP Gdynia Wiczlino.
Dzięki dotacji OSP w Gdyni Wiczlinie zakupiła trzy aparaty ochrony dróg oddechowych.
Zakup aparatów ochrony dróg oddechowych wpłynie na poprawę ochrony osobistej strażaków co bezpośrednio zwiększy efektywność pracy w trakcie prowadzonych działań ratowniczo gaśniczych w tym również podczas usuwania skażeń ekologicznych. Ilość osób objętych ochroną po zakupie ww sprzętu to 230 tys. mieszkańców miasta Gdyni.
Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące dofinansowania z WFOŚiGW znajdują się na stronie  https://wfos.gdansk.pl/
Zadanie jest dofinansowane ze środków NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w Gdańsku w ramach programu Priorytetowego „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych. Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”.