Nowy wóz już u nas !!!

Po blisko dwóch latach starań i zaangażowania bardzo wielu osób , nas nowy wymarzony ciężki wóz ratowniczo – gaśniczy już w naszej jednostce!!

Samochód kosztował 1.099.620 PLN

Dla przypomnienia w 2020 roku zgłosiliśmy projekt obywatelski zakup ciężkiego wozu dla OSP Gdynia Wiczlino do Budżetu Obywatelskiego, to wy drodzy mieszkańcy zdecydowaliście 10958 głosami, że to nasz projekt należy zrealizować  i tak 1.000.000 PLN już mieliśmy za co bardzo dziękujemy. W 2021 wystąpiliśmy o dodatkowe dofinansowanie do zakupu samochodu  z programu „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych .Część 1) Dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych i także udało się je otrzymać w kwocie 140.000 PLN w formie dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

https://wfos.gdansk.pl/

https://www.gov.pl/web/nfosigw/narodowy-fundusz-ochrony-srodowiska-i-gospodarki-wodnej

a także Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zadanie pn.„Dostawa Ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdyni Wiczlinie”

Dofinansowanie pozwoliło zakupić pojazd wyprodukowany zgodnie z aktualnymi standardami środowiskowymi  i zastąpił dwudziestotrzyletni samochód ratowniczo gaśniczy ,samochód będzie służył wszystkim mieszkańcom Gdyni których w naszym mieście mieszka 245.000 osób, pozyskanie nowego pojazdu pozwoli na prawidłowe wykonywanie zadań nałożonych na naszą jednostkę w szczególności likwidacji zagrożeń dla środowiska naturalnego

Leave a Reply

%d bloggers like this:

Ta strona używa cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close